نیرو کابل زاگرس

صادرات ۱۰۰ مگاوات برق به دو همسایه شرقی/ آمادگی ایران برای افزایش صدور برق به پاکستان

صادرات ۱۰۰ مگاوات برق به دو همسایه شرقی/ آمادگی ایران برای افزایش صدور برق به پاکستان
15 آگوست 2020
admin-flexy
1082

به گزارش برق نیوز، پاکستان تصمیم گرفته است واردات برق از ایران را برای تامین نیاز‌های بندر گوادر به ۷۰ مگاوات افزایش دهد. برنامه قبلی این کشور برای واردات ۱۰۰ مگاوات برق بیشتر به دلیل تحریم‌های امریکا با مشکل مواجه شده بود.

این گزارش حاکی است این کشور در حال توسعه بندر گوادر با همکاری چین است.

همچنین در حال راه‌اندازی نیروگاه ۳۰۰ مگاواتی با سوخت زغال‌سنگ است که با احتمال تاخیر در راه‌اندازی این نیروگاه تصمیم گرفته که برای تامین نیاز‌های فوری بندر گوادر از ایران برق بیشتری خریداری کند.

مصطفی رجبی‌مشهدی درباره این تصمیم اسلام‌آباد و اینکه آیا ایران امکان صادرات بیشتر به این کشور را دارد یا خیر گفت: کشور ما علاقمند به توسعه روابط و همچنین صادرات بیشتر برق به پاکستان است.

وی افزود: خوشبختانه خط انتقال تا مرز پاکستان برای تامین برق بندر گوادر هم احداث شده، اما شبکه برق در این کشور هنوز مهیا نیست، در صورتی که امکان احداث شبکه پاکستان فراهم شود و یا اینکه خودشان نسبت به احداث شبکه اقدام کنند، قطعا جمهوری اسلامی ایران و وزارت نیرو آمادگی توسعه تبادلات برقی را دارد.

سخنگوی صنعت برق تاکید کرد: ما این امکان را داریم که تا بیش از ۴۰۰ مگاوات تامین برق این کشور را افزایش دهیم.

وی درباره پرداخت پول برق دریافتی از سوی پاکستان نیز اظهار کرد: مطابق شرایطی که فراهم بوده مبادلات مالی بین دو کشور انجام شده و پاکستان تاکنون پول برق دریافتی خود را طبق روال پرداخت کرده و مشکل جدی در این زمینه نداشته‌ایم.

رجبی مشهدی در ادامه درباره صادرات برق به افغانستان نیز بیان داشت: ما به کشور افغانستان هم صادرت برق داریم، ولی در شرایط خاص کنونی که ما با محدودوت تامین برق کشور خودمان مواجهیم میزان صادرات به این کشور به حداقل خود کاهش پیدا کرده است.

وی مجموع برق صادراتی به افغانستان و پاکستان را زیر ۱۰۰ مگاوات اعلام کرد.

سخنگوی صنعت برق حضور طالبان را مانعی برای صادرات برق به کشور افغانستان ندانست.

مقالات مرتبط

فعاليت ماینرهای غیرمجاز، فراتر از بحران خاموشی 8 جولای 2021

فعاليت ماینرهای غیرمجاز، فراتر از بحران خاموشی

مساله آن جا بغرنج زجرآور و حیاتی شد که انسان اولیه ی غار نشین به دنبال روش کارآمد تری نسبت به سنگ نوشته و یا نقاشی ها و حکاکی های بر روی پوست حیوانات بود، و آنجا نیاز به موشن...

مقالات ادامه مطلب
با بیش از ۳۰ مرکز آموزشی همکاری می شود 15 آگوست 2020

با بیش از ۳۰ مرکز آموزشی همکاری می...

مدیر پژوهش، فناوری و مهندسی ساخت شرکت ملی حفاری ایران گفت: در سال جهش تولید و درراستای خود کفایی و خود اتکایی در صنعت راهبردی حفاری این شرکت با بیش از ۳۰ مرکز آموزشی،  علمی، پژوهشی و تحقیقاتی در کشور...

مقالات ادامه مطلب
مقایسه کابل گرد و تخت 4 سپتامبر 2021

مقایسه کابل گرد و تخت

نیرو کابل زاگرس شرکت cicoil کابل های نواری را حدود شصت سال پیش برای شرکت “ای بی ام ” ابداع  و تولید کرد. طی ده ای اخیر این نوع کابل به عنوان گزینه مناسبی برای استفاده در صنایع نظامی فضایی و فرآینده...

مقالات ادامه مطلب

یک پاسخ به “صادرات ۱۰۰ مگاوات برق به دو همسایه شرقی/ آمادگی ایران برای افزایش صدور برق به پاکستان”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

تمامی حقوق متعلق به شرکت نیرو کابل زاگرس است